RAW FOOD

Není žádných pochyb, že světová populace trpí špatným zdravím. Přibývá degenerativních onemocnění a vůbec poprvé v historii bude zdravotní stav současné mladé generace horší než zdravotní stav jejich rodičů. Vysoké účty za lékařskou péči jsou toho jen důsledkem.

Žijeme v době, kdy společnost nenasytně hltá potraviny z řetězců rychlého občerstvení, potraviny, které jsou chemicky zpracovány a s přírodou mají pramálo společného.

Ať to ale nezní nijak drasticky - i mezi námi "mladými" se vynořují ti, kteří začínají přebírat kontrolu nad svým vlastním zdravím a opravdu je to baví. Výživových směrů je řada, jedním z nich je raw food, neboli vitariánství.

Vitariánství je výživový směr založený na přijímání výhradně tepelně neupravených potravin rostlinného původu, mezi což patří ovcoe, zelenina, ořechy, semena, naklíčené obilí a luštěniny.

Vitariáni jí tzv. živé jídlo (RAW food), které neprošlo tepelnou úpravou nad 42 stupňů Celsia. Právě v tomto bodě se začínají ničit enzymy, které jsou důležitou součástí jídla člověka. Vitariáni totiž tvrdí, že enzymy tvoří život. Jakmile například upražíte mandli, už vám v zemi nevyklíčí, ale shnije. Vitariáni odmítají jíst tepelně upravované jídlo, jelikož, stejně jako maso, ve střevech zahnívá, což je podle nich jedna z příčin civilizačních chorob.

Nejsem vitariánka, ale některé recepty, které jsou součástí raw food, jsem vyzkoušela a osobně připravuji a mohu zaručit, že jsou velmi chutné a mnoho z Vás by ani nepoznalo, jaké vynikající ingredience jsou použity.

Budu se snažit Vám ty nejlepší skvosty předat v našich receptech.

 

Napiš komentář

Odeslat komentář jako host

0
podmínky.

Komentáře