PROČ SI VYBRAT PRÁVĚ PŘÍRODNÍ KOSMETIKU?

Někde jsem četla studii, že člověk přijme během roku do svého těla 6 kg chemických látek, přičemž téměř polovina je vstřebána kůží. Šílené číslo, co říkáte? :( I když se snažím jíst zdravě, podnebí, kde žiji, neovlivním. Tak proč nezkusit toto šílené číslo krapet nezmenšit třeba tím, co používám na pleť, čím se myji, v čem peru prádlo....

Ruku na srdce nejen dámy - od rána - zubní pasta, líčidla, krémy na pleť, ..... prací prášek, aviváž.... kdo z Vás čte složení?? Všimli jste si - ropné produkty, plno chemických látek, především škodlivé parabeny.

Před nějakým časem jsem se rohodla, že to opravdu změním nejen sobě, ale především mé rodině, mým dětem, na kterých mi samozřejmě záleží nejvíc. Začala jsem se pídit po přírodním mýdle, změnili jsme prášek na praní, šampon.... Jen podotýkám, že mé děti nebyly nikdy na nic alergické, takže má "změna" nebyla tak "nutná", spíše to bylo mé rozhodnutí, udělat pro své děti to nejlepší. Asi jako pro každou matku :).

Přírodní kosmetiku jsem povýšila na "vyšší level", postupně jsem vyhodila lahvičky typu "AVON" a podobně.

Vzpoměla jsem si na svou prababičku - ve svých úctyhodných 90 letech vypadala nádherně - ruce sice ztrhané prací, ale pleť krásná :-) Nic než mýdlo s jelenem a olej jsem u ní neviděla. Vystačilo to, nepotřebovala plnou koupelnu různých barevných lahviček zaručujících "nádherné lesklé vlasy", "velký objem" a podobně nesmysly, které jsou nám předkládány ještě v nesmyslnějších reklamách. Je to jen business, komu dnes záleží na tom, co do sebe "dostáváte"?

Na tom by mělo záležet především VÁM!

Na ukázku přináším pár produktů, které využívám já se svou rodinou.

Nemusíte vůbec nic měnit, je to na Vás :-)

 

 

 

Napiš komentář

Odeslat komentář jako host

0
podmínky.

Komentáře