BYLINKOVÁ SEZÓNA ZAČÍNÁ

Hurá, je tady jaro, dočkali jsme se ...

Sluníčko venku svítí, příroda se začíná probouzet a s ní i všechny ty dary, které nám nabízí.

I když na některých vrcholcích hor je ještě vidět zbytek sněhu (viz třeba Lysá hora), u nás ve městě vše kvete a je to přeci jen příjemnější než ty šedé zachmuřené dny, kdy se brzy stmívalo a všichni kolem byli z toho nevrlí. Sluníčko ať chceme nebo ne, určitě ovlivňuje nejen naši práci, ale především náladu.

Pomalu začíná i bylinková sezóna - nabídla jsem Vám ve svém obchůdku třeba pesto z medvědího česneku (po které se opravdu rychle zaprášilo) a v průběhu sezóny budu v tomto trendu pokračovat.

Mezi posly jara, které je možno nasbírat již nyní,  zajisté patří i mladé kopřivy, které naleznou široké uplatnění nejen do polévky, vynikající je i "špenát" z mladých kopřiv, ale také i v kosmetice jako vynikající antiseptikum.

Kopřiva má čistící, detoxikační, stahující, posilující a antirevmatické účinky, snižuje krevní tlak, používá se u dny a aterosklerózy. Kopřiva je antiseptická, působí antivirově, proti kašli, je vhodná pro diabetiky, jelikož snižuje hladinu krevního cukru. Působí dobře na žaludek a játra, podporuje trávení, vylučování žluči a vyprazdňování střev. Kopřiva se podává u chudokrevnosti na podporu krvetvorby, čistí krev, pomáhá také při vnitřním krvácení. Užívá se při chřipce, léčí močové a dýchací orgány. Zvláště na jaře pomáhá kopřiva oživit metabolismus.

K vnitřnímu užití používáme odvary z kořenů a nadzemních částí kopřivy, k vnějšímu použití nálevy, odvary a tinktury z kořenů, macerované listy na vosí bodnutí.

Krásné jarní dny :-)

 

 

 

 

Napiš komentář

Odeslat komentář jako host

0
podmínky.

Komentáře