CO NABÍZÍM?

Vše dobré a zdravé na jednom místě

pole

Že se nedá jíst ovoce a zelenina ze supermarketů a to, jakým způsobem se k nám dostává, už určitě všichni vědí.

Proto vznikla má myšlenka, vrátit se zpět k ověřenému, co tady po léta fungovalo a co nám supermarkety tak krásně stihly "zničit". Návrat k přírodě, k drobným pěstitelům, kteří do své práce dávají veškerou svou energii a po generace prověřené dlouholeté zkušenosti a výsledkem je to, co se opravdu dá jíst.

Jako dítě jsem "vyrůstala" na ovoci a zelenině, které jsme s rodiči kupovali na trzích, dodnes si pamatuji chuť a vůni, která se linula všude kolem a opravdu se to dalo jíst. Tyto dobroty k nám vozili lidé z jižního Slovenska. Když jsem byla na střední škole, také jsem si chtěla přivydělat nějakou tu korunu. Jako brigádu jsem si našla právě tento prodej přes letní měsíce a vzniklo tak mé přátelství k mnoha lidem, kteří se pěstitelstvím zabývali. Strašně ráda na tuto dobu vzpomínám. 

Když jsem se ale pak stala matkou já, s hrůzou jsem zjistila, že svým dětem už nemohu dát to, co jsem měla já. Ovoce a zeleniny sice dostatek a výběr, ale o chuti nikdo ani mluvit nemohl. Bylo na čase "oprášit" staré známosti a kontakty, kterých jsem měla naštěstí dostatek. A zrodila se myšlenka dát tyto dobré věci lidem, kteří o to opravdu stojí. 

Výsledkem jsou bedýnky, do kterých nám věci pěstují drobní pěstitelé, kteří se tomu věnují již řadu let a většinou jde o rodinnou tradici předávanou po generace. Zelenina a ovoce jsou pěstovány s minimálním zásahem chemie, bohužel v některých případech se tomuto nevyhnou. Pěstitelů je zatím sedm, každý se věnuje určitému druhu. A já se snažím o přidání dalších druhů, snad se to všechno povede i letos.

Zelenina a ovoce je sezónní, nehledejte u mě žádnou exotiku :). Pro tu musíte opravdu jinam.

Vzhledem k tomu, že o bedýnky je velký zájem, přijímám objednávky pouze s platbou předem, aby byl zaručen skutečný odběr.

Bedýnka má garanci 5-7 kg, ale opravdu je těžší, takže si nachystejte svaly, až si pro ni půjdete :-)

Vám, kteří bedýnky znají a už se nemohou dočkat, až se zase budeme krmit dobrotama, děkuji za uplynulé sezóny.

Vy, kteří ještě váháte, zkuste. Myslím, že stejně jako my všichni se budete těšit zase na další sezónu a po zimě se již netrpělivě ptát, kdy že to zase všechno začne.